Megkezdte a csapat a női labdarúgó NB I. 2015/16-os szezont.

2015-08-18 16:32:31

Viktória -Trend Optika FC-MTK 2-6 (1-5). Szombathely, 80 néző, női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kártyás Katalin.

Viktória: Bíró - Szakonyi, Kun, Balogh, Magyar - Csidei, Manhart, Harsányi, Magyarics (Kopcsándi 56.) - Rózsa, Siklér (Kiss Zs. 46.). Edző: Bánfalvi Attila.

MTK: Varga L. - Nagy A., Demeter,  Pinczi, Szabó Zs. (Csányi 46.) - Nagy L., Hummel-Smuczer, Herczeg (Kaján 68.), Diószegi - Méry (Csorbai 57.), Palkovics. Edző: Medgyes Péter.

Noha a mérkőzés elején a Viktória vezetett néhány támadást, rosszul kezdődött számára a találkozó. Az első percben Herczeg ziccerben kapu mellé fejelt, négy perc múlva Nagy kilépett és 20 méterről a jobb sarokba helyezett (0-1). A 11. percben Herczeg a kapufát találta el, két perc múlva egy labdavesztést követően Diószegi 12 méterről a jobb sarokba lőtt (0-2). Negyedóra elteltével egy előreívelésnél a tizenhatos előtt álló Magyar ballal próbált felszabadítani, a labda a jobb sarokba vágódott, öngól (0-3). A fővárosiak fölényben futballoztak, a vasiak beszorultak térfelükre. A 29. percben Szakonyi szöktette a jobb oldalon Manhartot, a középpályás egy védő mellett, 14 méterről gyönyörű gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-3). Nem sokáig örülhettek a hazaiak: a 31. percben Méry jobbról belőtt labdája Balogh lábáról a jobb sarokba pattant, újra öngól (1-4). Két minutum múlva Palkovics 22 méterről lőtt bombagólt a felső léc segítségével (1-5). Szünet után Harsányi 25 méteres hatalmas góljával közelebb került a Viktória az MTK-hoz (2-5). A félidő második felében ismét átvette az irányítást a vendéggárda, amely újabb góllal beállította a végeredményt (2-6).

A jobb erőkből álló MTK ilyen arányban is megérdemelten nyert. Gólszerzők: Manhart (29.), Harsányi (54.), illetve Nagy L. (5.), Diószegi (13.), Magyar (öngól) 15., Balogh (öngól) 31., Palkovics (33.), Csorbai (76.).

Bánfalvi Attila: Játékosaim mindent megtettek, ezen a napon ekkora különbség volt a két csapat között.