Footballworld.hu

Gólzáporos meccsen a 4 közé

nyomtatási kép

Viktória FC: gólzáporos meccsen a 4 közé

A női labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében a Viktória 2-3-rólfordítva 4-3-ra győzött Szegeden. A vasiak az elődöntőben vannak.

Szegedi Boszorkányok Viktória FC-Trend Optika FC 3-4 (3-2)

Szeged, 50 néző, női Magyar Kupa mérkőzés a legjobb négy közé jutásért, vezette: Bán.

Viktória: Földes F., Tischler F., Tóth A., Ferencsik E., Tóth E. Szakonyi E. (Csidei K.), H. Manhart, Marsai N., Vörös V. (Horváth L.) Nagy D. (Harsányi A.), Németh L. Edző: Mitterstiller Csaba.

Hamar vezetést szerzett a Viktória, és az első negyedórában helyzetei alapján eldönthette volna a mérkőzést. A hazaiak első lehetőségüket gólra váltották, majd felváltva estek a találatok. A szegediek a Viktória-játékosok egyéni hibáit kihasználva érték el góljaikat. Szünet után azonban két találattal a vendégek megfordították a találkozó állását. A vasiak az utolsó tíz percet leszámítva mezőnyfölényben futballoztak. A Viktória győzelme megérdemelt.

Gólszerzők: Zimányi a 14., 24, 44., illetve Lévai (öngól) a 2., Vörös a 42., Ferencsik az 52. és a 63.

Mitterstiller Csaba: Nehéz meccsen egy roppant motivált Szeged ellen a helyzetek számát tekintve
rászolgáltunk a továbbjutásra.

További eredmények: Dorog - Győr 2-1, FTC - Astra 5-2, Újpest - MTK 0-5. A győztesek továbbjutottak.